домаeditor@sk.com.mk
ШТО Е НОВО?
ГУРМАН СЦЕНА
КАДЕ ЗА ВИКЕНД?
СТАТИИ
Календар на настани
 
Пребарување
 
ИЗДВОЕНИ НАСТАНИ
БИДЕТЕ ХУМАНИ!
Кино и театар

ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

РЕПЕРТОАР 2015: 


25.03.2015 - СРЕДА
НАШИОТ КЛАС

Почеток: 20:00 часот
Цена: 150 денари 


27.03.2015 - ПЕТОК
УБАВИЦАТА И ЅВЕРОТ

Почеток: 19:00 часот
Цена: 150 денари 


28.03.2015 -  САБОТА
БЕСКРАЈНИТЕ СОНИШТА

Почеток: 19:00 часот
Цена: 150 денари 29.03.2015 -  НЕДЕЛА
ВОЛШЕБНИКОТ ОД ОЗ

Почеток: 12:30 часот
Цена: 150 денари 
ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

Адреса: Димитрија Чуповски 4
Тел: 02/ 3222 619 за резервации на билетара
(
Вторник, среда и недела:од 10:00 до 12:00 часот
Четврток, петок и сабота: од 10.00 до 12.00 и од 17.00 до 19.00 часот)
 
Web: www.puppet.com.mk
E-mail: contact@puppet.com.mk

 

 

  


   Испрати коментар
Ana Marija --- 08.02.2013 14:45:10
Kolju vreme trae Reklamna Bajka
Maja --- 18.12.2012 16:07:17
Dali vo Teatarot za deca i mladinci kje ima nekoja Novogodishna Pretstava,osven redovniot repertoar i ako ima koga kje bide?
milena --- 18.09.2012 11:43:08
Od koga potocno pocnuva so rabota teatarot?
Tanja --- 28.05.2012 12:50:52
Ve molam za informacija za repertoarot za Juni 2012. Site pretstavi koi sega se davaat gi izgledavme taka da ni nedostasuva teatarot.
Tatjana --- 20.02.2012 14:01:20
Edno golemo BRAVO za Teatarot. Redovno gi nosam moite decki vo Teatar za deca i mladinci i site predstavi so vnimanie gi sledat. Edvaj cekame nesto NOVO, zosto se imame izgledano. Ubavo e sto karti mozes da rezerviras i po telefon.
vanja --- 28.06.2011 15:53:11
dovolno
Јасмина Митревска --- 27.06.2011 21:06:25
Колку време трае претставата Рекламна бајка?
Лолита --- 10.02.2011 12:29:17
леле бре луѓе аман со тие гратиси!!! Па билетот е 150 ден, не е 10 евра па гратис да се бара...... Што народ ќе бевме само муфте да се земело??
Slatka --- 27.01.2011 14:50:10
Zasto ne se dodeluvaat gratis vleznici za teatar za deca i mladi
Nate --- 18.01.2010 23:18:32
Super sto gi ima informaciite za najmalite.Nie ziveevme vo Zagreb i se naviknavme da gi proveruvame informaciite na net za site pretstavi i novi informacii vrzani za detskite teatri.Sekoja cest prodolzete redovno da ne informirate i da azurirate.Pozdrav
Daci --- 03.05.2009 10:19:14
Da se slozuvam so Vesna, navistina e odlicno toa shto azurirate informacii i za najmalite. Prodolzete taka. Pozdrav
Весна --- 14.03.2009 23:57:23
На оваа web страна ми се свиѓа тоа што секогаш ги ажурирате вашите податоци! Конечно место каде што има се и сешто! Ретко каде можам да најдам иформации поврзани со Театарот за деца и младинци! Супер уредено, потенцирани најважните работи, просто одлично. Фала многу што мислите и на најмладите!